fbpx

OMLOUVÁME SE ZA ZDRŽENÍ OBJEDNÁVEK . OBJEDNÁVEJTE PROSÍM S PŘEDSTIHEM!

Blíží se další z významných dnů v tomto roce. Den otců. Podle mého názoru den lehce opomíjený. Přemýšlela jsem, proč to tak je? Napadá mě následující – máme utkvělou a stereotypní představu o tom, že muž je, nebo by alespoň měl být, silná nezávislá osoba. Racionální. Do této chvíle by popis nepotřeboval rozporovat a dalo by se nad ním pokývat hlavou, že? Jenže my často pokračujeme dál. Pokud je silný, nezávislý a racionální, nepotřebuje ocenění. Je to jeho přirozenost. A to je ta chyba! I takového muže potěší odměna, pochvala a uznání. Někdy se v přijetí samozřejmosti výše uvedených vlastností utopíme tolik, že ani nevíme, za co muže – tatínky, vlastně ocenit. Táta se stará o hmotné zabezpečení. O to, abychom měli střechu nad hlavou, nebylo hluboko do kapsy a celkově – nic nám nechybělo. Tvoří prostor pro maminku tak, aby mohla o rodinu laskavě pečovat a nedělat si starosti. Táta dokáže opravit spoustu věcí. Zatímco maminka nás učí něhu, emoce a práci s nimi, toleranci a shovívavost, tatínek nám ukazuje neústupnost, tvoření hranic, učí nás, jak dosahovat svých sílu a vnáší do rodiny řád a stabilitu. Chrání nás v době ohrožení a jeho náruč dokáže být tím nejbezpečnějším místem na světě.

O roli otců v rodině, by se dalo říci mnohé. Ale zamyslet se nad tím konkrétním tátou a jeho klady, to dokážete jen vy. Protože vy toho vašeho znáte nejlépe. Věřte, že i tomu drsňákovi, při pochvale poskočí srdce, ať už reaguje jakkoliv. Někdy nenacházíme správná slova. A nebo se prostě hodí víc, jak milá věta, jako právě v tento den.

Nevíte co darovat? Co takhle něco na zub, k tomu možná i něco ostřejšího, v efektním provedení? Máte nápad na dobroty pro tatínka a nevíte, jak je vhodně zabalit? Bude mi ctí, vám s tímto úkolem pomoci. Abraka dabra čokoláda, lahvinka, doutník… A už je tu velká paráda – podlehne každý labužník! Pokud jste se zamysleli a víte přesně, čeho si na vašem tatínkovi, či tátovi vašich dětí, vážíte nejvíce, vložím váš vzkaz, do originální kytice.

Má práce je moje radost a vaše potěšení. A pak, když přijde ten moment, s každým soustem jsem s vámi.

A za to dík. Vaše Vlaďka